2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal 2025 Arbete i anläggning, Dykeritjänster
Beskrivning: Upphandlingen omfattar arbeten och dykeritjänster i VA-anläggningar.
Intern identifierare: SAVAB-2025-119
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 98363000 Dyktjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 45222000 Väg- och vattenbyggnadsarbeten utom broar, tunnlar, schakt och gångtunnlar, 45231300 Anläggningsarbete för vatten- och avloppsledningar, 45232100 Anläggningsarbeten och tillhörande arbeten: vattenrörledningar, 45232410 Underhållsarbeten för avlopp, 45259100 Reparation och underhåll av anläggning för avloppsvatten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000