58657-2019 - Frivillig förhandsinsynSverige-Stenungsund: IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Meddelande om frivillig förhandsinsyn
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Underhåll- och supportavtal av befintligt verksamhetssystem för Sektor Socialtjänst, Stenungsunds kommun
Referensnummer: 2019-60
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser avtal för leverans, support, underhåll och tillhörande tjänster samt vidareutveckling av verksamhetssystemet Procapita med tillhörande programprodukter/ moduler. Verksamhetssystemets huvudfunktion är att vara systemstöd för Stenungsundskommun, Sektor Socialtjänst och dess socialtjänsthandläggare.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
72250000 System- och stödtjänster, 72253200 Stödtjänster för system, 72261000 Stödtjänster för programvara, 72315000 Hantering av datanät och stödtjänster, 72315100 Stödtjänster för datanät, 72600000 Datorstöd och rådgivningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen