586635-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Enköping: Elektriska motorer, generatorer och transformatorer
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av hyresmaskiner
Referensnummer: KS2019/604
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
31100000 Elektriska motorer, generatorer och transformatorer
II.1.4.
Kort beskrivning
Enköpings kommun inbjuder härmed leverantörer att lämna anbud i upphandling avseende hyresmaskiner.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 3 200 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
31100000 Elektriska motorer, generatorer och transformatorer, 34928200 Stängsel, 42000000 Industrimaskiner, 42122000 Pumpar, 42410000 Lyft- och hanteringsutrustning, 42600000 Verktygsmaskiner, 42640000 Verktygsmaskiner för bearbetning av hårda material utom metaller, 42642000 Verktygsmaskiner för bearbetning av trä, ben, kork, hårdgummi eller hårdplast, 42650000 Pneumatiska eller motordrivna handverktyg, 43200000 Schakt- och grävmaskiner samt tillhörande delar, 43260000 Gräv-, last- och gruvmaskiner, 43300000 Maskiner och utrustning för byggnadsarbeten, 44613000 Stora containrar, 44613300 Standardcontainrar, 66114000 Finansiell leasing
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen