2. Förfarande
Förfarande
Titel: Verksamhetsrevision 2025
Beskrivning: Syftet med upphandlingen är att teckna ramavtal för sakkunniga biträden för verksamhetsrevision (fördjupade granskningar) i enlighet med god revisionssed samt Skyrevs vägledningar och rekommendationer. Avrop av ett begränsat antal fördjupade granskningar inom olika ansvarsområden varje år. Det kan exempelvis röra sig om granskningar med vårdperspektiv, IT-säkerhet, kapitalförvaltning, kompetensförsörjning, fastighetsförvaltning, löneutbetalningar, anläggningstillgångar, momshantering, leasing med mera. Läsmer omregionens huvudsakliga ansvarsområden här: https://www.regionvasterbotten.se/det-har-gor-regionen
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79212000 Revision
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115714:Lot:1