58670-2018 - ResultatSverige-Lund: Mikroskop
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Polished optics for Balder beamline
Referensnummer: V 2017/935
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38510000 Mikroskop
II.1.4.
Kort beskrivning
Manufacturing and delivery of polished optics for Balder beamline at Max IV laboratory, Lund Scope.
Manufacturing and delivery of polished optics for Balder beamline at Max IV Laboratory, Lund, Sweden.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
38600000 Optiska instrument
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen