2. Förfarande
Förfarande
Titel: Pensionsadministration och försäkringslösning
Beskrivning: Syftet med upphandlingen är att teckna avtal med en leverantör som kan åta sig uppdraget att utföra de pensionsadministrativa tjänster och den försäkringslösning som beskrivs i underlaget. Målet med upphandlingen är att få en rationell pensionsadministration med kvalitet och med flexibilitet för beställarens pensionshandläggare, god service för de anställda och beställarens pensionstagare samt en god försäkringslösning.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 66500000 Försäkrings- och pensionstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:84467:Lot:1