2. Förfarande
Förfarande
Titel: Hyra av manskapsbodar, personalvagnar och containrar samt etablerings- och avetableringstjänster
Beskrivning: Statens historiska museer bjuder in leverantörer till upphandling av ramavtal för hyra av manskapsbodar, personalvagnar och containrar samt etablerings- och avetableringstjänster. Upphandlingen avser uppdrag inom hela Sverige. Ramavtal kommer att tecknas med två leverantörer och avrop kommer ske genom rangordning.
Intern identifierare: 233-928-2024
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000