58680-2022 - ÄndringSverige-KARLSTAD: Städning
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lokalvård MSB Karlstad
Referensnummer: 21/96
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90910000 Städning
II.1.4.
Kort beskrivning
Lokalvård till verksamhetort Karlstad.
Anbudsgivarens beräknade avverkningstid per vecka
Anbudsgivaren ska ange sin beräknade avverkningstid i m2 per timma för regelmässig städning av ca 8 500 m2 kontorsytor exklusive storstädning och fönsterputsning. I beräkning av avverkningstid ska samtliga arbetsuppgifter i kravspecifikationen i samtliga byggnader ingå.