Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Röntgensensorer
Referensnummer: UC-2019-258
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33111000 Röntgenapparatur
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser sensorer för intraoral röntgen för integrering i befintligt system för hantering av röntgenbilder.Helt eller delat anbudAnbud ska lämnas på hela uppdraget/omfattningen. Anledningen till att upphandlingen inte har delats upp i separata anbudsområden är att röntgensensorer ses som ett strategiskt anbudsområde som behöver hållas ihop.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33110000 Utrustning för medicinsk, odontologisk och veterinärmedicinsk bildbehandling, 33111500 Tandröntgen
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen