Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI-Journalsystem Folktandvården
Referensnummer: RS 2023-00676
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Request for information (RFI) i syfte att ge oss information och underlag inför kravställandet av planerad upphandling av nytt tandvårdssystem. Målet är att skapa ett tydligt, transparent och proportionerligt underlag där branschens erfarenheter och kunskap är av stor vikt.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48180000 Medicinsk programvara, 48219300 Programvara för administration, 48814000 Medicinska informationssystem, 72268000 Tillhandahållande av programvara
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen