587045-2021 - ÄndringSverige-Visby: Medicinska förbrukningsartiklar
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Diabeteshjälpmedel Blodglukosmätare
Referensnummer: HSN 2021/669
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser diabeteshjälpmedel Blodglukosmätare. Upphandlingen är indelad i tre delområden enligt nedan:
Delområde 1: Basmätare
Delområde 2: Avancerad
Delområde 3: Ketoner/P-glucos.
Anbud kan avges på ett, flera eller på samtliga delområden.