587045-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Teknisk provning, analys och konsulttjänster – Provtagning och vattenanalyser i grunda vikar
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelProvtagning och vattenanalyser i grunda vikar
BeskrivningLänsstyrelsen inbjuder till anbudslämning gällande provtagning och vattenanalyser. Uppdraget syftar till att ta fram underlag för den ekologiska klassningen av marina vattenförekomster längst västkusten som ska genomföras enligt EU:s vattendirektiv.
Intern identifierare537-33685-2026
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71600000 Teknisk provning, analys och konsulttjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71620000 Analystjänster, 71900000 Laboratorietjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000