587139-2023 - ResultatSverige-Halmstad: Brödprodukter, färska bakverk och kakor
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Färskt bröd, portionsbröd, kaffebröd och konditorivaror
Referensnummer: KS 2023/00234
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15810000 Brödprodukter, färska bakverk och kakor
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar färskt bröd, portionsbröd, kaffebröd och konditorivaror. Leveranser ska ske till kommunens samordnade varudistribution som sedan samordnar med andra leveranser för vidare distribution till respektive enhet. Upphandlingen är uppdelad i två delområden; 1. Färskt bröd 2. Portionsbröd, kaffebröd och konditorivaror.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
15811100 Bröd, 15812000 Bakverk och kakor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen