Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ultra high performance liquid chromatography
Referensnummer: UH 2022/51
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 38433100 Masspektrometer
II.1.4.
Kort beskrivning
This procurement consist of one a new high-resolution LC-MS instrument and an additional LC unit compatible with a Sciex Q-TRAP
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 600 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas), 38433100 Masspektrometer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen