587153-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Luleå: Projektledning, förutom bygg – och anläggningsarbeten
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Projektledare/projektmedarbetare till Landsbygdsenheten
Referensnummer: 600-12485-2023
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79421000 Projektledning, förutom bygg – och anläggningsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Länsstyrelsen i Norrbottens län har för avsikt att utöka sina möjligheter till projektgenomförande genom att upphandla projektledare/projektmedarbetare som ska verka inom ramen för tre av Landsbygdsenhetens projekt.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster, 79410000 Företags- och organisationsrådgivning, 79411000 Allmän organisationsrådgivning, 79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen