587234-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Programvara och informationssystem – Rättsdatabaser
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelRättsdatabaser
BeskrivningUpphandling av rättsdatabaser med olika inriktningar, innehåll, funktionalitet m.m. Domstolsverket kommer att teckna ramavtal med samtliga anbudsgivare som uppfyller kvalificeringskraven. Respektive myndighet avropar rättsdatabastjänster och tecknar leveransavtal med den eller de leverantörer vars rättsdatabastjänster bäst motsvarar myndighetens behov.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102220:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 48500000 Programvara för kommunikation och multimedia, 48800000 Informationssystem och servrar
Optioner
Beskrivning av alternativen1+1 år