Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Murningsarbeten, Eldfasta installationer
Referensnummer: UE-2019-0010-710
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45251200 Anläggningsarbeten för värmeanläggningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden omfattar eldfasta installationer i Umeå Energis pannanläggningar.
Arbetena utförs i huvudsak i samband med anläggningarnas årliga underhållsstopp vilka ligger utplacerade över året med de flesta arbetena planerade för perioderna april-juni och augusti-oktober.
Upphandlingen genomförs som ett förhandlat förfarande.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 6 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45251200 Anläggningsarbeten för värmeanläggningar, 45259300 Reparation och underhåll av värmeverk, 45262522 Murning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen