587250-2019 - ResultatSverige-Härnösand: Internettjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Accessnät
Referensnummer: UH-2019-016
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72400000 Internettjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Härnösands kommun, Härnösand Energi & Miljö AB (HEMAB) samt AB Härnösandshus (beställaren) inbjuder till anbudsgivning gällande Accessnät.
För mer information om omfattningen, utvärdering och avtalsvillkor; se upphandlingsdokumenten.
Med vänlig hälsning Johan Bölenius
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Fiberbaserad kapacitet hög
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
72400000 Internettjänster, 72700000 Datanätstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Fiberbaserad kapacitet låg
Del nr: 2
Kopparbaserad kapacitet låg
Del nr: 3
Svartfiber
Del nr: 4