587259-2019 - ResultatSverige-Huddinge: Avfallshantering
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tomtbergaskolan: Avfallshantering
Referensnummer: HS/2019:197
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90510000 Avfallshantering
II.1.4.
Kort beskrivning
Avfallsentreprenören skall mot hyra tillhandahålla utrustning och sköta bortforsling av byggavfall från byggarbetsplatsen, vid om- och tillbyggnad av Tomtbergaskolan.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90500000 Avfallstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen