Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ombyggnad av hissar
Referensnummer: FB 2019/1524
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 42416100 Hissar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen genomförs för att teckna ramavtal för planerat underhåll och ombyggnad av hissar inom beställarens fastighetsbestånd. Avtal kommer att tecknas med tre (3) entreprenörer
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 42419510 Hissdelar, 45313100 Hissinstallationer, 50740000 Reparation och underhåll av hissar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen