587278-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Umeå: Reparation, underhåll och tillhörande tjänster avseende persondatorer, kontorsutrustning, telekommunikations- och audiovisuell utrustning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Audio Video service och underhåll, installation
Referensnummer: FS 2.1.2-321-21
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50300000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster avseende persondatorer, kontorsutrustning, telekommunikations- och audiovisuell utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal för service och underhåll av befintliga möteslokalers audio och videoanläggning samt ny installationer/ombyggnationer som omfattar mindre entreprenader, ett beräknat värde av 700 000 SEK.
Vid beräknat värde över 700 000 SEK ska en separat  annonserad upphandling av entreprenaden ske.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 40 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
50300000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster avseende persondatorer, kontorsutrustning, telekommunikations- och audiovisuell utrustning, 32000000 Radio-, televisions-, kommuniktions- och telekommunikationsutrustning samt tillhörande utrustning, 32320000 TV-utrustning och audiovisuell utrustning, 32321200 Audiovisuell utrustning, 32321300 Audiovisuellt material
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Service, teknik och mindre entreprenad till ett värde under 700 000 SEK per styck