See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: LIVSMEDEL: Färsk frukt och grönsaker - kommuner i Örebro län
Beskrivning: Upphandling av frukt och grönt för kommunerna Askersund, Laxå, Hallsberg, Lekeberg och Kumla i Sydnärke, samt Ljusnarsberg, Lindesberg, Hällefors och Nora i norra länsdelen.
Föregående meddelande: 647981-2022
Intern identifierare: 20/106
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000