Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bergkross-Levererat till depå
Referensnummer: 20014
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 14210000 Grus, sand, krossad sten och ballast
II.1.4.
Kort beskrivning
Umeå kommun upphandlar halkbekämpningsmaterial för vårt behov under avtalsperioden. Behovet är bergkross fraktioner 2/5, 2/8, och 4/8. Uppdraget avser material fritt lastat och transporterat till köparens upplagsplats på Löpevägen, Ersboda i Umeå kommun. Köparen tillhandahåller lastmaskin med förare vid sin egen depå.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 8 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 14210000 Grus, sand, krossad sten och ballast
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen