587366-2023 - ResultatSverige-Vänersborg: Byggnadsanläggning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
ENTREPERNAD BYGG OMRÅDE UDDEVALLA
Referensnummer: SFSS 2023-02646
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45210000 Byggnadsanläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
Västfastigheter genomför upphandling av ramavtal entreprenad 2024 gällande bygg entreprenader för det geografiska området Uddevalla.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 45421000 Snickeriarbeten, 45450000 Övriga färdigställande byggnadsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen