587369-2023 - ResultatSverige-Uppsala: Skötsel av avloppsnät
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal - Renovering (relining/infodring) av ledningar i mark och byggnader
Referensnummer: KSN-2022-03513
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90480000 Skötsel av avloppsnät
II.1.4.
Kort beskrivning
Relining av befintliga ledningar.
Gäller både ledningar i mark samt rör i byggnader.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45231100 Allmänna bygg- och anläggningsarbeten: rörledningar, 45231300 Anläggningsarbete för vatten- och avloppsledningar, 45232410 Underhållsarbeten för avlopp, 45232440 Anläggningsarbeten för avloppsledningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen