2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av webbleverantör för drift, förvaltning, support och utveckling
Beskrivning: Upphandlingen omfattar ett ramavtal med övergripande innehåll: - Etablering och övertagande från befintlig leverantör, - Löpande drift, förvaltning, support och vidareutveckling av multisajten och dess webbplatser – inkl. samverkan och SLA (Tjänsten), - Projektbaserade och kompletterande utvecklingsinsatser t.ex. nyutveckling av en ytterligare webbplats
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72410000 Leverantörstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:117830:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd