See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal webbyrå
Beskrivning: MFoF avser att teckna ramavtal med en (1) leverantör för utveckling av en ny extern webbplats som uppfyller samtliga lagkrav för svenska myndigheters webbplatser samt följer vedertagna standarder och riktlinjer. Ramavtalet ska även inkludera att stödja MFoF i förvaltning av webbplatsen mfof.se, eventuell vidareutveckling under avtalstiden samt kan innebära utveckling av nya moduler eller kompletterande webbplatser utifrån nya uppdrag.
Intern identifierare: 25/1
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72413000 Webbsideutformningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 72420000 Internetutvecklingstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000