2. Förfarande
Förfarande
Titel: Fordonsdäck och däckservice- Hudiksvall Ljusdal Nordanstig
Beskrivning: Bollnäs kommun upphandlar fordonsdäck och däckservice genom Inköpssamverkan Mitt för kommunerna Hudiksvall, Ljusdal och Nordanstig.
Intern identifierare: 16425
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50116500 Reparation av däck, inklusive montering och balansering
Ytterligare klassificering (cpv): 34350000 Däck till lätta och tunga fordon, 34351000 Däck till lätta fordon, 34351100 Bildäck
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Hudiksvalls kommun
Beskrivning: Anbudsområdet avser leverantör med däckverkstad på central ort i Hudiksvalls kommun, som kan tillhandahålla fordonsdäck samt däckservice till de i upphandlingen angivna organisationerna inom Hudiksvalls kommun.
Intern identifierare: Hudiksvalls kommun
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Ljusdals kommun
Beskrivning: Anbudsområdet avser leverantör med däckverkstad på central ort i Ljusdals kommun, som kan tillhandahålla fordonsdäck samt däckservice till de i upphandlingen angivna organisationerna inom Ljusdals kommun.
Intern identifierare: Ljusdals kommun
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Nordanstigs kommun
Beskrivning: Anbudsområdet avser leverantör med däckverkstad i Nordanstigs kommun. Däckverkstad i Hudiksvalls kommuns centralort accepteras även. Leverantören ska kunna tillhandahålla fordonsdäck samt däckservice till de i anbudsområdets angivna organisationerna .
Intern identifierare: Nordanstigs kommun