587633-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Malmö: Fisk
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Färsk fisk
Referensnummer: STK-2020-1285
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
03311000 Fisk
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling avseende leveranser av färsk fisk till Malmö stad
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: Del 1 Bassortiment
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Delen rör upphandling av Bassortiment av färsk fisk.
Del nr: Del 2 Restaurangsortiment
Delen rör upphandling av Restaurangsortiment av färsk fisk.
Del nr: Del 3 Landodlad fisk
Delen rör upphandling av landodlad färsk fisk.