Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fönsterputs
Referensnummer: 166/21
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90911300 Fönsterputsning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar fönsterputs för, Helsingborgs stad (212000-1157), Nordvästra Skånes vatten och avlopp AB - NSVA (556765-3786), Helsingborg Arena och Scen AB - HASAB (556870-7607), Helsingborgs hamn AB (556024-0979), Räddningstjänsten Skåne Nordväst - RSNV (222000-3087)
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90911000 Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning, 90911300 Fönsterputsning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Del nr: 2