587643-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Anläggningsarbete – Ramavtal Byggentreprenad Framtidens TV-hus
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal Byggentreprenad Framtidens TV-hus
BeskrivningSveriges Radio Förvaltnings AB (SRF) bjuder in leverantörer att lämna anbudsansökan i upphandling av ramavtal för byggentreprenad Framtidens TV-hus.
Intern identifierare202436SRF
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 45262000 Bygg- och anläggningsarbeten som kräver specialkunskaper eller specialverktyg, med undantag för takarbeten, 45262600 Diverse entreprenader inom särskilda fackområden
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000