2. Förfarande
Förfarande
Titel: Inhyrning av entreprenadmaskiner med förare
Beskrivning: Upphandlingen avser inhyrning av entreprenadmaskiner med förare samt inhyrning av personal för att köra entreprenadmaskiner och/eller för att bemanna ex.vis. återvinningscentraler vid behov. Uppdragen ska utföras på Filborna Återvinningsanläggning i Helsingborg samt på återvinningscentralerna i Bjuv, Helsingborg, Höganäs, Åstorp och Ängelholm. Vi avtalstecknandet finns inget återvinningscentral i Båstad ned det kan eventuellt byggas en under avtalstiden.
Intern identifierare: 24/0332
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60182000 Uthyrning av industriella fordon med förare
Ytterligare klassificering (cpv): 34144710 Hjullastare, 43200000 Schakt- och grävmaskiner samt tillhörande delar, 43210000 Schaktmaskiner, 43261100 Lastmaskiner, 45500000 Uthyrning av maskiner och utrustning för bygg- och anläggningsarbete samt väg- och vattenbyggnad, med maskinskötare
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Malldokument