587723-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Kumla: Revision
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Revisionstjänster 2023
Referensnummer: 23/32
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79212000 Revision
II.1.4.
Kort beskrivning
Kumla kommun och de förtroendevalda revsiorerna avser teckna avtal gällande revisionstjänster för Kumla kommun och dess bolag
Beskrivning av uppdraget
Upphandlingen avser följande:
Avtalstid
Detta avtal gäller från och med 2024-01-01 till och med att 2027 års redovisning är rapporterad och godkänd av kommunfullmäktige respektive bolagens årsstämmor.Kumla kommun har rätt att säga upp avtalet efter två år, med minst 6 månaders uppsägningstid
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79210000 Redovisning och revision
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen