587744-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Luleå: Bevaknings- och säkerhetssystem
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bevakningstjänster avseende biljettkontroll, utryckning och trygghetsskapande arbete till LLT
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
35120000 Bevaknings- och säkerhetssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Avser LLT:s behov av Bevakningstjänster avseende biljettkontroll, utryckning och trygghetsskapande på bussar och hållplatser.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen