58777-2018 - ÄndringSverige-Stockholm: Ultraljudsapparat
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ultraljud för bröstdiagnostik
Referensnummer: 2018-006
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33112200 Ultraljudsapparat
II.1.4.
Kort beskrivning
3 stycken utrustningar för bröstdiagnostik till mammografiavdelningen, funktionsområde Thoraxradiologi, Karolinska Universitetssjukhuset Solna.