5878-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – SMS-tjänster – SMS-tjänster 2023
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelSMS-tjänster 2023
BeskrivningRamavtalet omfattar följande SMS-tjänster: 1. SMS gateway - (SMS-notifieringar via leverantörens SMS-gateway) 2. Webportal - (Webbaserad notifieringstjänst för individuella SMS-utskick) 3. Prenumerationstjänst - (Prenumerationstjänst för assistans och ersättning av tandvård) 4. E-post till SMS - (SMS-notifiering till förutbestämda personer som skickas ut via en SMS-grupp)
Intern identifierareFK 2023/026747
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 64212100 SMS-tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareSMS-tjänster 2023