Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Request for information (RFI) - Regiongemensamma utbildningar
Referensnummer: RS 2022-04890
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 80500000 Utbildningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Västra Götalands regionen inbjuder till hearing avseende utbildningar inom följande anbudsområden: it - projekt - medier - språk - ledarskap - bemötande och service - motiverande samtal - pedagogik och lärande - ekonomi.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 80400000 Vuxen- och annan undervisning, 80500000 Utbildningstjänster, 80530000 Yrkesutbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
VGR planerar för en upphandling av regiongemensamma utbildningar och bjuder därför in till hearing med intresserade leverantörer.