Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inbjudan till Leverantörsdialog - IT-stöd för avropshantering (RFI/Hearing)
Referensnummer: RS 2022/2627
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72222300 IT-tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Regionen har beslutat att undersöka vad marknaden har för information att ge kring IT-stöd för avropshantering.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72250000 System- och stödtjänster, 72253200 Stödtjänster för system
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Regionen har beslutat att undersöka vad marknaden har för information att ge kring IT-stöd för avropshantering. Med anledning av detta bjuder Regionen därför in till Leverantörspresentationer (Hearing) för att med hjälp av Leverantörernas svar få in viktig information om hur marknaden ser ut och inför förberedelser för en eventuell framtida upphandling inom området.