587851-2022 - PlaneringSverige-Gävle: Tillhandahållande av programvara
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inbjudan till Leverantörsdialog - Ärendehanteringssystem (RFI/Hearing)
Referensnummer: RS 2022/2599
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72268000 Tillhandahållande av programvara
II.1.4.
Kort beskrivning
Regionen har beslutat att undersöka vad marknaden har för information att ge kring Ärendehanteringssystem inför en eventuell upphandling. Med anledning av detta bjuder Regionen därför in till Leverantörspresentationer (Hearing) för att med hjälp av Leverantörernas svar få in viktig information om hur marknaden ser ut och inför förberedelser för en eventuell framtida upphandling inom området.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48219300 Programvara för administration, 48300000 Programvara för dokumentredigering, ritning, bildhantering, schemaläggning och produktivitet, 48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer, 48445000 Programvara för kundhantering, 48810000 Informationssystem, 72250000 System- och stödtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen