587885-2020 - ResultatSverige-Kalmar: Grus
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Grusmaterial
Referensnummer: 2019-33
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
14212110 Grus
II.1.4.
Kort beskrivning
Grusupphandling
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
14213100 Makadam
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen