587893-2023 - ÄndringSverige-Stockholm: Mobiltelefoner
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mobiltelefoner
Referensnummer: 23.3-3081-2023
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
32250000 Mobiltelefoner
II.1.4.
Kort beskrivning
Statens inköpscentral vid Kammarkollegiet välkomnar leverantörer att lämna anbud i upphandlingen av Mobiltelefoner.
Upphandlingen omfattar mobiltelefoner och tillbehör samt tillhörande tjänster. Avropsformen kommer vara kombinerad med förnyad konkurrensutsättning och en särskild fördelningsnyckel för en fördefinierad produktkorg.
Upphandlingen avser ramavtal som kan nyttjas av alla statliga myndigheter, ett antal andra upphandlande myndigheter samt regioner och kommuner som lämnat bekräftelse. Sex (6) ramavtalsleverantörer kommer att tilldelas under förutsättning att så många anbud uppfyller ställda krav. Tilldelning av kontrakt sker enligt kombinerad avropsordning, det vill säga efter en särskild fördelningsnyckel och efter en förnyad konkurrensutsättning beroende på avropets omfattning och innehåll. Tilldelningsbeslut beräknas fattas i början av 2024.
Se upphandlingsunderlagen för vidare information.