Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/stockholm/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Parkeringsövervakning område Sydväst Sydöst
Referensnummer: T2021-03417
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79710000 Säkerhetstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ett åtagande för parkeringsövervakningstjänster inom Stockholms stad. Upphandlingen är uppdelad i två anbudsområden, Sydväst respektive Sydöst.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 600 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79710000 Säkerhetstjänster, 79714000 Övervakningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen