587921-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Avfallstjänster – Upphandling av avfallshämtning i del av Göteborg, område Sydväst
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelUpphandling av avfallshämtning i del av Göteborg, område Sydväst
BeskrivningEntreprenaden omfattar att samla in följande avfall under kommunalt ansvar från hushåll och verksamheter.
Intern identifierareKOV-2025-02080
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90500000 Avfallstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 90511300 Insamling av avfall
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000