587987-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Banktjänster – Betalväxel och kortinlösen
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelBetalväxel och kortinlösen
BeskrivningDenna upphandling avser ett ramavtal gällande betaltjänster såsom betalväxel och kortinlösen. Upphandlingen är koncernövergripande och gäller för samtliga bolag inom koncernen AB Svenska Spel.
Intern identifierare2024-01536
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 66110000 Banktjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000