Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/stockholm/Account/CreateAccount.aspx
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar att vara stöd vid styrning och kvalitetssäkring av beställarens investeringsportfölj bestående av infrastruktur- och anläggningsprojekt. Uppdraget innefattar tids- och kostnadsstyrning samt riskbedömningar. Vidare ingår att vara specialiststöd inom organisationen avseende produktionsplanering, riskanalys och tidsplanering. Uppdragsstart omgående efter kontraktsskrivning t om 2023-12-31 med ev. förlängning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen