Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tekniska konsulter -inom mjukvaruutveckling samt analys och verifiering -Automotive
Referensnummer: 22/57
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning
II.1.4.
Kort beskrivning
Dynamiskt inköpssystem som omfattar tekniska konsulter avseende mjukvaruutveckling samt analys och verifiering inom fordonsforskning för att täcka temporära personalbehov inom främst följande befattningar:
Mjukvaruutvecklare
Testingenjör
Testledare
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71300000 Ingenjörstjänster, 72210000 Programmering av programpaket, 72211000 Programmering av system- och användarprogram, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72250000 System- och stödtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen