588075-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Diverse byggmaterial av trä – Ramavtal - Material för träslöjd (virke, snickerimaterial etc)
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal - Material för träslöjd (virke, snickerimaterial etc)
Beskrivning: Träslöjdsmaterial så som t.ex. snickerimaterial, svarvämnen, skivmaterial samt övrigt trämaterial som vanligen används inom ramen för slöjdverksamheten.
Intern identifierare: KSN-2026-01476
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 44191000 Diverse byggmaterial av trä
Ytterligare klassificering (cpv): 03410000 Trä, 37000000 Musikinstrument, sportartiklar, spel, leksaker, hantverk, konsthantverksmateriel och tillbehör, 44111000 Byggnadsmaterial, 44112000 Diverse byggnadskonstruktioner, 44200000 Konstruktionsprodukter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000