588116-2020 - ÄndringSverige-Göteborg: Färdiga maträtter
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kylda matportioner
Referensnummer: 229/20
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15894300 Färdiga maträtter
II.1.4.
Kort beskrivning
Kylda matportioner till omsorgstagare med beviljat bistånd samt till verksamheter inom omsorgen med behov av kylda matportioner. Matportionerna ska levererar till omsorgstagarna en gång per vecka.