2. Förfarande
Förfarande
Titel: Elektrikertjänster
Beskrivning: Denna upphandling omfattar elektrikertjänster för arbeten under 1000V. Upphandlingen kommer att delas upp i följande kategorier: 1. Automationselektriker 2. Industrielektriker 3. Installationselektriker 4. Larm- och säkerhetstekniker 5. Serviceelektriker Ramavtalet kommer att nyttjas av Sinfras medlemmar som främst verkar inom VA, energi, avfall, stadsnät och fjärrvärme.
Intern identifierare: 25/24
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50711000 Reparation och underhåll av elektrisk utrustning i byggnader
Ytterligare klassificering (cpv): 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45311000 Installation av elektriska ledningar och kopplingsarbeten, 50532000 Reparation och underhåll av elektriska maskiner, apparater och tillhörande utrustning, 50710000 Reparation och underhåll av elektrisk och maskinteknisk utrustning i byggnader
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000