588128-2020 - ÄndringSverige-Halmstad: Desinfektionsutrustning
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Disk- och spoldesinfektorer
Referensnummer: DNRGS190131
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39330000 Desinfektionsutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal för Region Halland avseende disk- och spoldesinfektorer.
Avtalstid två (2) år med möjlighet till förlängning maximalt 24 månader. Beräknat värde cirka 2.5 MSEK/år.